Aile ve Hasta Yakınları İçin

Evde Bakım Derneği olarak ihtiyaç sahiplerine evde bakım hizmeti sunmak amaçlarımız ve faaliyetlerimiz arasında yer almamaktadır. Dernek olarak, evde bakım hizmetlerinin sağlık ve sosyal hizmetler sistemimize entegre olması ile onbinlerce, yüzbinlerce ihtiyaç sahibinin gerekli standartlarda hizmet alabilmesi için çalışmalar yapmaktayız.

Evde sağlık ve bakım konusunda destek almak için Sağlık Bakanlığı'na, size en yakın devlet hastanesi bünyesindeki evde sağlık birimine, özel evde bakım merkezlerine, bağlı olduğunuz aile hekimine, ikamet ettiğiniz semtin bağlı olduğu belediyenin sağlık işleri bölümüne veya bulunduğunuz ilin varsa büyükşehir belediyesine başvuruda bulabilirsiniz. Bu kurumlar farklılaşan hizmetler sunmaktadır ve her kurumun sunduğu hizmetlerden faydalanmanız için farklı koşulları karşılamanız gerekebilir.

Kamu Evde Sağlık Hizmetlerine nasıl başvuru yapılır?

Evde Sağlık Hizmetleri sunumu kapsamında, ihtiyacı olan bireyler ve yakınları tarafından, 444 38 33 numaralı hat üzerinden “T.C. Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri İletişim Merkezi” ne başvurular yapılabilmektedir.

İlk kez yapılan başvurudan sonra iletişim merkezi başvuruyu en uygun evde sağlık birimi olan merkeze yönlendirir. İlgili evde sağlık birimi başvuru yapan kişiye ulaşarak talebine cevap verir. İlk başvuru sonrası sonrasında başvuru sahibi yine bu merkezle bağlantısını devam ettirir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetini 81 ilde 766 merkez üzerinden sunmaktadır. Bu linki tıklayarak hizmetin sunulduğu tüm illeri ve illerdeki sağlık tesislerini görebilirsiniz.

Özel evde bakım merkezlerine nasıl ulaşabilirsiniz?

İstanbul'da Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı olarak hizmet veren özel evde bakım merkezlerinin adres ve iletişim bilgilerine bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Hasta ve yakınları için faydalı yazılar: