YAŞLI DESTEK PROGRAMI (YADES) TANITIM TOPLANTISI

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Büyükşehir Belediyelerinin yaşlılara yönelik evde bakım, evde destek ve gündüzlü bakım hizmetlerini geliştirmek üzere başlatılan Yaşlı Destek Programı’nın (YADES) Tanıtım Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nun katılımlarıyla 22 Mart 2016’da Ankara Green Park Hotel’de gerçekleştirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nun 18-24 Mart “Yaşlılar Haftası” vesilesiyle açılışını gerçekleştirdiği Yaşlı Destek Programı (YADES) Tanıtım Toplantısına Büyükşehir Belediyeleri ve İl Valiliklerinden çok sayıda yönetici katıldı. Evde Bakım Derneği adına ise toplantıya Ankara şubesi Başkanı Doç Dr Hülya Yıkılkan katıldı.

Yaşlı Destek Programı (YADES), Türkiye’de ikamet eden ve hizmete ihtiyaç duyan 65 yaş üstü yaşlıların korunması ve desteklenmesi ile biyo-psiko sosyal bakıma ihtiyacı olanların yaşadıkları mekanlarda gerekli olan bakımlarının yapılarak yaşamlarının kolaylaştırılmasını ve bu hizmetlerin ülke genelinde yaygınlaştırılmasını amaçlayan, konuyla ilgili hizmetlerin bütünleşik ve standardize edilerek kaynak israfının önüne geçmeye yönelik tasarlanmış bir proje destek programıdır. Yaşlı Destek Programı (YADES) kapsamında Büyükşehir Belediyeleri tarafından hazırlanan ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığınca uygun görülen yaşlılara yönelik projelere mali kaynak sağlanacaktır. Büyükşehir belediyeleri diğer kurum ve kuruluşlar veya sivil toplum kuruluşları ile ortaklık ve işbirliği yapabilecektir. Toplantıda bütçenin yaklaşık 4.400.000 TL olduğu; proje başına Büyükşehir Belediyelerine en çok 1.100.000 TL proje desteği verilebileceği bildirildi.

Yaşlı Destek Programı (YADES) ile öncelikle evde yalnız yaşayan, ya da eşiyle veya bir yakını ile yaşayan, evde bakım ve sosyal destek hizmetlerine ihtiyaç duyan yaşlılara sosyal hizmet sağlanacaktır. YADES Programı ile ayrıca belediyelerin yaşlılık alanındaki hizmetlerini evde bakım ve evde sosyal yaşama destek bağlamında geliştirmelerine ve hizmetlerini yaygınlaştırmaları ve sürdürmelerine katkı sağlanmış olacaktır.

Güncel Bilgiler
İstanbul Sağlık Hizmetleri Rap
Sağlık - Der ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile 21 Ekim 2017 tarihinde İstanbul... Devamı için tıklayınız
Türkiye'de Uzun Dönemli Bakıma
DS֒nün Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8 ülkede uzun süreli bakım hizmetlerine ilişkin r... Devamı için tıklayınız
12 MAYIS HEMŞİRELİK HAFTASI ET
Medipol Üniversitesi tarafından Hemşirelik Haftası kapsamında 18 Mayıs 2017 tarihinde düze... Devamı için tıklayınız
1.PALYATİF BAKIM SEMPOZYUMU
1.PALYATİF BAKIM SEMPOZYUMU 23-23 Mayıs 2017 KKTC LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ Kuzey Kıbr... Devamı için tıklayınız
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ I. P
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ I.PALYATİF BAKIM SEMPOZYUMU 22-23 MAYIS 2017 LAÜ Hukuk Fak... Devamı için tıklayınız
12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü
Değerli Katılımcılar, Sessizliğin sesi duyulmaz hissedilir, kulaklar değil ruh ve yürek du... Devamı için tıklayınız
SAĞLIK BAKIMINDA LİDER BİR SES
... Devamı için tıklayınız
ALS İLE YAŞAMAK KONFERANSI
ALS İLE YAŞAMAK KONFERANSI 03 MAYIS 2017- İSTANBUL Evde Bakım Derneği, ALS –MNH Derne... Devamı için tıklayınız