Bayındır İçerenköy de Evde Bakım Günleri

Haberin tamamı için tıklayınız: http://www.anadoluyakasi.net/bayindir-icerenkoyde-evde-bakim-gunleri/

Sektörünün öncü kuruluşu Bayındır Sağlık Grubu, Evde Bakım Derneği işbirliği ve Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü desteğiyle yatağa bağımlı hastalarda tedavi ve bakım yaklaşımlarının masaya yatırıldığı “Evde Bakım Günleri” seminerini düzenledi. Alanında uzman farklı alanlardan birçok doktor ve hemşirenin söz aldığı seminer, Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Bayındır Sağlık Grubu, sağlık sektörünün her alanında düzenlediği etkinlik ve seminerlerle sektörün uzmanlarını bir araya getiriyor; hastaları ve yakınlarını sağlık sorunları ile çözümleri konusunda bilinçlendiriyor. Grup, 18 Şubat Perşembe günü Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde yine etkileyici ve dikkat çekici bir etkinliğe daha imza attı. Evde Bakım Derneği işbirliği ve Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü desteğiyle, yatağa bağımlı hastalarda tedavi ve bakım yaklaşımları masaya yatırıldı.

YATAĞA BAĞIMLI HASTANIN SORUNLARI VE BAKIMI…

Seminerin açılışında, Bayındır Sağlık Grubu Tıbbi Direktör Yardımcısı Prof. Dr. Tayfun Gürpınar ve Evde Bakım Derneği Başkanı Aynur Dik söz aldı. Bayındır İçerenköy Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Murat Servan Döşoğlu; “Yatağa bağımlı hasta kimdir, sorunları nelerdir” gibi konuları aydınlatırken, Yaşlı Dostu Koordinatör Hemşiresi Muazzez Şahin ve Sorumlu Hemşire Melek Buçan ise “Yatağa bağımlı hastanın evde bakımının planlanmasını ve hastanın hemşirelik bakımı”nı anlattı. Bayındır İçerenköy Hastanesi doktorlarından diyetisyen Selin Sezgin “Yatağa bağımlı hastaların beslenmesi”ni, FTR Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turhan ve Uzman Fizyoterapist Ayşen Ceran da “Fiziksel aktivitenin fizyolojik ve fonksiyonel sonuçlarını ve önlemleri” konusunu aktardı.

EVDE BAKIMDA YARA TEDAVİLERİ VE PSİKOSPSYAL DESTEK…

Seminerde öğle arasından sonra gerçekleşen bölümlerde ise; “Evde bakılan hastalarda yara ve tedavi prensipleri” Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Erçöçen tarafından, “Evde yara bakım hemşireliği ve uygulamaları” Plastik Cerrahi Hemşiresi Gülşah Kali tarafından anlatıldı. Günün son konuşmacısı Psikiyatrist Uzm. Dr. Esra Uğurlu Koçer, “Evde bakımda psikososyal destek” konusunda dinleyenleri aydınlattı.

Güncel Bilgiler
İstanbul Sağlık Hizmetleri Rap
Sağlık - Der ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile 21 Ekim 2017 tarihinde İstanbul... Devamı için tıklayınız
Türkiye'de Uzun Dönemli Bakıma
DS֒nün Türkiye’nin de içinde bulunduğu 8 ülkede uzun süreli bakım hizmetlerine ilişkin r... Devamı için tıklayınız
12 MAYIS HEMŞİRELİK HAFTASI ET
Medipol Üniversitesi tarafından Hemşirelik Haftası kapsamında 18 Mayıs 2017 tarihinde düze... Devamı için tıklayınız
1.PALYATİF BAKIM SEMPOZYUMU
1.PALYATİF BAKIM SEMPOZYUMU 23-23 Mayıs 2017 KKTC LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ Kuzey Kıbr... Devamı için tıklayınız
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ I. P
LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ I.PALYATİF BAKIM SEMPOZYUMU 22-23 MAYIS 2017 LAÜ Hukuk Fak... Devamı için tıklayınız
12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü
Değerli Katılımcılar, Sessizliğin sesi duyulmaz hissedilir, kulaklar değil ruh ve yürek du... Devamı için tıklayınız
SAĞLIK BAKIMINDA LİDER BİR SES
... Devamı için tıklayınız
ALS İLE YAŞAMAK KONFERANSI
ALS İLE YAŞAMAK KONFERANSI 03 MAYIS 2017- İSTANBUL Evde Bakım Derneği, ALS –MNH Derne... Devamı için tıklayınız